X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Poczta Polska ma swoich brand heroes

Poczta Polska ma swoich brand heroesfot. facebook.com/pocztapolska

reklama


Bociek to towarzyska postać, która uwielbia uprawiać sport i wysyłać paczki. Z kolei Gołąb to entuzjasta technologicznych nowości oraz e-usług Poczty Polskiej. Chętnie podróżują po Polsce i odkrywają jej zakątki.

Bohaterowie zostali zaprezentowani na Facebooku w minionym tygodniu. Jak widać Poczta Polska zamierza wykorzystywać postacie dosyć często. Tutaj chociażby post promujący aplikację Envelo.

fot. facebook.com/pocztapolska

fot. facebook.com/pocztapolska

– Posty Gołębia i Boćka mają luźniejszy charakter i są uzupełnieniem do tradycyjnej formy komunikacji na profilu korporacyjnym Poczty Polskiej na Facebooku – mówi Jolanta Grzechca-Meissner, dyrektor Biura Public Relations Poczty Polskiej.

Polska firma, polskie maskotki

Zobaczymy, czy opinii społecznej przypadną do gustu maskotki Poczty Polskiej. Wydaje się jednak, że koncepcja wyboru akurat tych ptaków jest trafiona. Oba gatunki kojarzą się ściśle z naszym krajem a także z podróżowaniem i pocztą. Pewne zastrzeżenia może budzić graficzna realizacja maskotek, ale to pozostaje kwestią gustu.

fot. facebook.com/pocztapolska

fot. facebook.com/pocztapolska

Za kreację postaci odpowiada agencja ATOM Media Interaktywne, która wspiera Pocztę Polską w działaniach w social media. – Są to pozytywne i zabawne postacie, które od razu podbiły nasze serca. Liczymy, że fani na Facebooku również ich polubią – mówi Tomasz Gołacki, CEO w ATOM Media Interaktywne.

Poza Facebookiem Poczta Polska prowadzi również swoje konto na Twitterze, YouTube oraz oficjalny blog, na którym wypowiadają się eksperci z różnych dziedzin powiązanych z przesyłanie listów i towarów. Wszystkie te działania dowodzą o wyraźnej dbałości o wizerunek Poczty Polskiej, która nieustannie próbuje się dostosować do wymagań współczesności. A jest się przecież, czym chwalić. Ostatnio na przykład znaczek 455 Poczty Polskiej uznano za najpiękniejszy na świecie spośród znaczków wyemitowanych w ubiegłym roku, tym samym przyznając Poczcie Polskiej Filatelistycznego Oskara.

  • Patryk

    Estetycznie nie wygląda to najlepiej, zobaczymy jaki mają na to pomysł :)

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail