X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook zweryfikuje Twoją tożsamość prosząc o selfie

Światowy gigant z nową metodą weryfikacji? Portal testuje sprawdzanie tożsamości użytkowników za pomocą prośby o załadowanie zdjęcia, na którym wyraźnie widoczna jest ich twarz.

Facebook zweryfikuje Twoją tożsamość prosząc o selfiefot. bank zdjęć shutterstock.com

reklama


Na pewno każdy z nas miał już do czynienia z weryfikacją CAPTCHA na Facebooku. Konieczne było wówczas wskazanie odpowiednich pól na obrazku lub przepisanie ciągu liter i liczb. Wydaje się jednak, że już dostępne sposoby weryfikacji zostały rozszerzone, bowiem, aby sprawdzić, czy nie jesteśmy botem lub ktoś nie korzysta z naszego konta portal prosi użytkowników o… selfie. Nowy, automatyczny sposób został dostrzeżony przez użytkowników Facebooka, który poinformowali o nim za pomocą zrzutów ekranu m.in. na Twitterze. Jak z nich wynika, w celu weryfikacji konieczne jest przesłanie naszego zdjęcia, na którym widoczna jest twarz. Po weryfikacji zdjęcie zostanie trwale usunięte z serwerów portalu.

Weryfikacyjne selfie

Rzecznik prasowy Facebooka przekazał przedstawicielowi WIRED, że testy weryfikacji zdjęciowej mają pomóc w wychwytywaniu podejrzanych aktywności i działań, takich jak zakładanie kont, wysyłanie zapytań do przyjaciół czy konfigurowania płatności za reklamy. Celem procesu jest sprawdzenie, czy nasze konto jest autentyczne. Firma odmówiła jednak udostępniania szczegółów tej metody, aby uniknąć manipulowania systemem. Wygląda także na to, że obecnie niewielka część użytkowników portalu ma z nim do czynienia.

Ponowne wykorzystanie zdjęć

Jak wspomina WIRED, jest to już drugi sposób wykorzystywania zdjęć na portalu w ciągu ostatnich tygodni – niedawno informowaliśmy, że Facebook poprosi użytkowników o ich nagie zdjęcia, aby uchronić nas przed revenge porn i rozprzestrzenianiem nieodpowiednich treści. I choć rozwiązanie to byłoby dobrowolne, a zdjęcia byłyby usuwane z serwerów, wydaje się on nieco kontrowersyjny.

Przy okazji sposobu weryfikacji użytkownicy także poddają pomysł z użyciem zdjęć pod wątpliwość ze względu na jeden warunek – jak w ten sposób portal zweryfikuje tych, którzy nie publikują swoich zdjęć na Facebooku? W jaki sposób portal połączy przesłany plik z ich profilem? Z pewnością dowiemy się o tym, gdy opisana metoda weryfikacji zostanie oficjalnie wprowadzona.

  • już jest wprowadzona, miałam już z tym do czynienia;)

    • karolina alicja

      Ile czeka się na odblokowanie? Gdzie się odwołać? Ja już czekam od niedzieli. I w ogóle nie wiem, za co ta blokada!

      • Cześć, mam to samo czekam na weryfikację selfie od 13 marca 7 dni minie jutro dokładnie i nadal weryfikacja w toku… czy poradziłaś sobie z tym problemem ? po jakim czasie Tobie odblokowali ?

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail