X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Apple świętuje Światowy Dzień Emoji i zapowiada kilkadziesiąt nowych piktogramów

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Emoji. Z tej okazji Apple zaprezentowało nowe piktogramy, które już wkrótce pojawią się na urządzeniach marki. Jakie emoji zyskają użytkownicy?

Apple świętuje Światowy Dzień Emoji i zapowiada kilkadziesiąt nowych piktogramów

reklama


Emoji, czyli piktogramy, z których niezwykle chętnie korzystają użytkownicy internetu i urządzeń mobilnych na dobre stały się elementem naszej komunikacji. Wielość obrazków, które mogą wyrazić nasze emocje lub w szybki sposób coś przedstawić oraz które są wciąż aktualizowane, sprawiła, że chętnie umieszczamy je w naszych komunikatach.

W ubiegłym roku pisaliśmy o tym, skąd się wzięły, dlaczego warto ich używać w komunikacji marketingowej i nie tylko oraz w jaki sposób wpływają na zaangażowanie. Już wtedy wskazywano, że używanie emoji stawia naszą komunikację w bardziej “ludzkim” obliczu, dostarcza rozrywki, a konsekwentne stosowanie wybranych piktogramów może zbudować na stałe skojarzenia z marką.

Czytaj więcej: Dlaczego warto używać emoji w komunikacji marketingowej?

Światowy Dzień Emoji

Przy okazji obchodzonego 17 lipca, czyli dziś, Światowego Dnia Emoji, Apple poinformowało o tym, że już wkrótce na urządzeniach marki w ramach bezpłatnej aktualizacji pojawi się ponad 70 nowych emoji. Skupiono się zarówno na emoji z ludźmi, jak i zwierzętach, owocach, warzywach oraz przedmiotach.

Apple stawia na różnorodność

Wśród nowych emoji znajdziemy przede wszystkim różne warianty fryzur – zarówno pod względem koloru włosów (rude, siwe, blond, ciemne), jak i rodzajów włosów (proste, kręcone, dłuższe, krótsze). Dołączono także piktogramy przedstawiające kobiety i mężczyzn nie mających włosów oraz zadbano o różne kolory skóry piktogramów.

źródło: apple.com

źródło: apple.com

Poza obrazkami przedstawiającymi ludzkie twarze rozszerzono możliwości komunikacji m.in. o emoji z kangurem, krabem, pawiem, sałatą, mango, babeczką, papugą, znakiem nieskończoności, amuletem Nazar, piłką tenisową czy superbohaterami.

źródło: apple.com

źródło: apple.com

Apple_Emoji_update_2018_3_07162018

źródło: apple.com

źródło: apple.com

źródło: apple.com

Apple_Emoji_update_2018_2_07162018

źródło: apple.com

Emoji będą dostępne najpewniej od września, jednakże dotąd nie podano żadnych szczegółów.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail