X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Twórcy Instagrama odchodzą z firmy. Dlaczego?

Kevin Systrom oraz Mike Krieger opuszczają Instagrama. CEO firmy poinformował, że podjęli oni decyzję o rezygnacji z pełnionych obecnie funkcji dyrektora generalnego oraz dyrektora technologicznego. Z jakiego powodu?

Twórcy Instagrama odchodzą z firmy. Dlaczego?Kevin Systrom/ źródło: Instagram

reklama


Twórcy Instagrama – Kevin Systrom oraz Mike Krieger – opuszczają firmę. Systorm oficjalnym oświadczeniu w imieniu ich obojga podziękował za ostatnie osiem lat pracy w Instagramie oraz sześć w Facebooku i zaznaczył, że w tym czasie zespół pracujący nad aplikacją ewoluował od 13 osób do ponad tysiąca biur na całym świecie.

Nowy rozdział

Kevin Systorm zadeklarował, że są twórcy aplikacji są gotowi na kolejny rozdział i zamierzają oni poświęcić trochę czasu na “ponowne odkrywanie ciekawości i kreatywności”. Wspomina on, że budowanie nowych rzeczy wymaga, aby się cofnąć i zrozumieć, co nas inspiruje i czy pasuje to do tego, czego potrzebuje świat – i to właśnie zamierzają zrobić dyrektorzy Instagrama.

Zagraniczne media donoszą jednak, że powodów rozstania z gigantem mediów społecznościowych jest nieco inny – wedle informacji Bloomberg twórcy Instagrama zrezygnowali z pełnionych funkcji ze względu na narastające napięcie pomiędzy nimi a Markiem Zuckerbergiem, które związane było kierunkiem rozwoju Instagrama. Informatorzy amerykańskiego serwisu, którzy nie chcą ujawniać swojej tożsamości twierdzą, że CEO i CTO Instagrama mieli być ostatnio sfrustrowani rosnącym zaangażowaniem Marka Zuckerberga, który stał się bardziej zależny od Instagrama w planowaniu przyszłości Facebooka. Bez założycieli Instagram będzie prawdopodobnie silniej zintegrowany z Facebookiem.

źródło: materiały prasowe Instagrama

źródło: materiały prasowe Instagrama

Sprzedaż Instagrama Facebookowi

Przypomnijmy, że Krieger i Systrom zbudowali Instagrama i w 2012 roku sprzedali go Facebookowi za 715 milionów dolarów. Po ogłoszeniu tej transakcji firma miała zaledwie 13 pracowników i mogła pochwalić się 30 milionami zarejestrowanych użytkowników. Obecnie z aplikacji korzysta ponad miliard osób miesięcznie i poza głównym kanałem informacyjnym Facebooka, jest ona głównym źródłem przychodów z reklam firmy.

Ważne zmiany personalne

Założyciel jednej z najpopularniejszych aplikacji społecznościowych na świecie w swoim komunikacie wskazuje, że obaj mężczyźni są podekscytowani przyszłością Instagrama i Facebooka w nadchodzących latach, gdy ich rola liderów zmieni się na użytkowników owych mediów i będą obserwować rozwój mediów. 

Na chwilę obecną nie podano informacji na temat tego, kto ich zastąpi. Co ciekawe, to nie jedyne ważne zmiany personalne w Facebook Inc. jakie miały miejsce w tym roku. Pięć miesięcy temu z firmy odszedł założyciel WhatsApp’a, który także został przejęty przez Facebooka w 2014 roku.

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail