X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Facebook Polska relacjonuje na żywo… spływ Wisłą

Na fanpage'u Facebook Polska od wczoraj trwa dość nietypowa transmisja na żywo. W ramach projektu "Wisłą", łódź Facebooka płynie dolnym biegiem rzeki, a całość trasy jest relacjonowana live w serwisie.

Facebook Polska relacjonuje na żywo… spływ Wisłąźródło: facebook.com/FacebookPolska

reklama


Użytkownicy Facebooka mogli wczoraj zauważyć, że na oficjalnym profilu serwisu uruchomiono transmisję. Korzystający z serwisu pytali w komentarzach “O co chodzi? Czemu oficjalny facebook transmituje jakieś pływanie?”, dlatego śpieszmy z odpowiedzią.

We wtorek 2 października, w ramach startującego właśnie projektu „Wisłą”, Facebook rozpoczął pierwszą transmisję na żywo ze spływu dolnym biegiem Wisły. Na pokład łódki wsiadł podróżnik Piotr „Gdzie Bądź” Jurkowski, który będzie relacjonował cały rejs na stronie Facebook Polska.

O projekcie

„Wisłą” to pierwszy taki organizowany przez Facebooka projekt w Polsce. Celem projektu jest pokazanie użytkownikom piękna nadwiślańskich krajobrazów, a także zwrócenie uwagi na cenne lokalne inicjatywy funkcjonujące w pobliżu największej polskiej rzeki.

Codzienne transmisje na żywo

Oprócz transmisji na żywo, użytkownicy mogą obejrzeć materiały wideo, w których Piotr porozmawia z pasjonatami i razem z nimi pokaże siłę lokalnych inicjatyw. Wideo, tak jak i transmisja na żywo z łodzi, są do obejrzenia codziennie na stronie Facebook Polska.

„Lokalne społeczności bardzo często inicjują wartościowe, unikalne projekty. Niestety informacja o nich nie przedostaje się do szerszej świadomości nie pozwalając ich nagłośnić i spopularyzować, dlatego z chęcią wziąłem udział w projekcie, dzięki któremu możemy pokazać tych interesujących ludzi i ich pasje. Odwiedzimy nadwiślańskie miejscowości i będziemy rozmawiać z twórcami lokalnych inicjatyw po to, aby mogła się o nich dowiedzieć cała Polska. – komentuje Piotr „Gdzie Bądź” Jurkowski, wideo bloger i podróżnik.

Projekt „Wisłą” potrwa od 2 do 6 października. Łódka Facebooka przepłynie trasę z Płocka do Gdańska, odwiedzając po drodze m.in. Ciechocinek, Bydgoszcz, Grudziądz i Tczew.

Źródło: informacja prasowa

Reklama

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail