X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Najlepsze kampanie social media 2019 – Polska

Poznajcie kampanie w mediach społecznościowych z ubiegłego roku, które wyróżnili przedstawiciele agencji.

Najlepsze kampanie social media 2019 – Polskaźródło: shutterstock.com

reklama


Z roku na rok social media stawiają przed markami coraz więcej wyzwań. Co zrobić, aby wyróżnić się na tle innych profili i firm? W jaki sposób zbudować relację z odbiorcami?

Na łamach naszego serwisu nie mogło zabraknąć podsumowania, które każdego roku budzi Waszą sympatię. Jak w latach poprzednich, jeszcze w grudniu poprosiliśmy ekspertów z agencji, aby wskazali najlepsze w ich opinii kampanie social media 2019 roku. W oparciu o ich typy i zgodność z tym, czym jest kampania social media, wybraliśmy i opisaliśmy najlepsze działania.

Wśród najczęstszych typów pojawiała się działania Samsunga, AliExpress czy ALDI. Poniżej prezentujemy zbiorcze zastawienie kampanii oraz krótkie komentarze przedstawicieli branży. Staraliśmy się uporządkować je chronologicznie. Sprawdźcie, co szczególnie docenili i co zapadło im w pamięci. :)

Tiger “Power is back”

W kwietniu ubiegłego roku Tiger wystartował z kampanią, w której udział wziął Dariusz Michalczewski, znany pod pseudonimem Tiger. W ramach działań zaprezentowano w sieci teledysk do piosenki wykonywanej przez Abradaba, która opowiadają w krytycznym tonie, o zachowaniach standardowych, sztucznych i hejterskich. Połączono w niej różne elementy komunikacji, których używano w latach poprzednich. Materiał popiera zaś życie pełne energii, spontaniczność i naturalność sugerując, co jest w porządku, a co nie. W refrenie powtarzane jest hasło główne Tigera, czyli „Power is back”.

Kreacją kampanii reklamowej zajęła się agencja Brasil, a za planowanie i zakup mediów odpowiadał dom mediowy Starcom.

Karolina Szarpak, Community Manager Abanana Advertising

Karolina Szarpak

Po kryzysie wizerunkowym i biznesowym Tigera w 2017 śledziłam jego działania z dużym zainteresowaniem, bo mimo że dopuścili do dużej wpadki, to na kryzys zareagowali podręcznikowo. Po tymczasowym zawieszeniu działań marketingowych wrócili ze świetną kampanią przypominającą, że tylko ci, którzy po upadkach wciąż wstają i walczą, próbują do skutku, mogą liczyć na epickie zwycięstwa. W tym roku natomiast Tiger poszedł o krok dalej. We współpracy z Abradabem przygotował wideoklip, w którym wykorzystano sylwetki mistrzów (Tomasz Kasperczyk, Dariusz „Tiger” Michalczewski, Kamil „Saper” Murański, Maksym Riznyk i Karol Żupiński). Przekaz w spocie reklamowym jest świetnie dopasowany do grupy docelowej.  Dla konsumentów Tigera – pokolenia Z, które na co dzień korzysta z internetu i portali typu TikTok czy Instagram – spot jest nie tyle reklamą, co teledyskiem z prostymi zero-jedynkowymi wyborami – co „TA”, a co „NIE”. Zarówno tekst, jak i teledysk krytycznie mówią o zachowaniach sztucznych, hejterskich, a stawia się na energię, spontaniczność i naturalność. Warto wspomnieć o współpracy marki z Abradabem, który mimo swojego wieku nadal brzmi bardzo autentycznie – a przecież rapuje do młodzieżowego odbiorcy.

AliExpress Polska “Odkrywaj”

AliExpress postanowiło wykorzystać swoje unikalne cechy w komunikacji. W ramach kampanii prowadzonej na Facebooku i Instagramie, prezentowano intrygujące opisy zdjęć produktów. Kapcie w kształcie różowych świnek to „krótkie futro pluszowe”, pokrowiec na pilota to „zdalnego sterowania osłona”, a szczotka do włosów ze skrytką (!) – „grzebień z tajemnicy przedziału”. Za tłumaczeniem opisów produktów dostępnych na AliExpress stoi translator, który zwykły opis zamienia w poezję.  AlieExpressowe tłumaczenia są dobrze znane wszystkim użytkownikom sklepu – to właśnie one stały się inspiracją dla całej koncepcji zabawy słowem i niejednokrotnie wywołały efekt viralu. Dodatkowo, opisy postów kontekstowo łączą się z prezentowanym produktem. Taka komunikacja miała zachęcić użytkowników do radosnej i beztroskiej zabawy zakupami oraz do „odkrywania” milionów produktów.

Kampanię przygotowała agencja Monday.

źródło: facebook.com/AliExpress.Official.Polski

źródło: facebook.com/AliExpress.Official.Polski

źródło: facebook.com/AliExpress.Official.Polski

źródło: facebook.com/AliExpress.Official.Polski

Anna Ledwoń, Creative Owner More Bananas

Anna Ledwoń

W polskim podejściu, mam wrażenie brakuje nam dystansu. Tak do własnej marki jak i przełożenia tego na działania w Social Media. Oczywiście są wyjątki, jak Księgarnia Karakter, Paluszki z charakterem, Krakus czy Pizza Portal. Bezapelacyjnie jednak królem tego typu contentu stała się dla mnie polska strona AliExpress. Dystans, dystans i jeszcze raz dystans, a ponadto przekucie swoich wad w zaletę. Wszyscy wiemy, jak działają tłumaczenia na ALI, ale dlaczego nie wykorzystać tego w komunikacji? :) 

Monika Patykowska, Social Media Manager w Golden Submarine

Monika Patykowska

Agencja obsługująca markę zbudowała platformę komunikacji na niekończącym się źródle inspiracji – automatycznie i często zupełnie bezsensownie przetłumaczonym nazwom produktów. Odwaga w wykorzystaniu czegoś, co można by było uznać za wpadkę i duże niedopatrzenie ze strony AliExpress, sprawiła, że posty na Facebooku i Instagramie w wiralowym tempie rozniosły się po sieci. Użytkownicy udostępniają, komentują, dzielą się swoimi najlepszym odkryciami „dosłownych tłumaczeń”, a przy okazji zapoznają się z bogatą ofertą platformy. Minimalistyczny, oszczędny format postów, ukazujący packshot produktu i dosłowne tłumaczenie jest idealnie dopasowany do młodej grupy docelowej. Dodatkowo marka aktywnie udziela się w komentarzach jeszcze bardziej nakręcając karuzelę śmiechu opartą na memach i gifach. Robią to dobrze i niech nie przestają. Produktów z pewnością nie zabraknie.

Rak’n’Roll  – Olga Bołądź i The Dumplings

W kwietniu wystartowała kampania Rak’n’Roll Pijani Życiem, wraz z którą do sieci trafił teledysk do nowego electropopowego singla „Dla Nas KRS 0000 338 803” zespołu The Dumplings, czyli Justyny Święs oraz Kuby Karasia. Utwór stworzony dla Fundacji Rak’n’Roll opowiada o ludziach „pijanych życiem”, którzy silniej czują jego smak. Projekt powstał w ramach kampanii zachęcającej do przekazywania 1% podatku na Fundację Rak’n’Roll. Reżyserem klipu jest aktorka Olga Bołądź, która debiutuje w tej roli.

Aleksandra Łęcka-Maniak, Social Media Manager 180heartbeats+JUNG v MATT

Aleksandra Łęcka-Maniak

Do najlepszych zdecydowanie należy kampania: Nie ma Rak’n’Rolla bez procentów. Doskonała forma wideo i wielokanałowy sposób na promocje. Fundacja Rak and Roll w odważny sposób wyprowadziła komunikację do młodych ludzi, zwracając uwagę na ważne rzeczy. Mądre.

 

Klapki KUBOTA

W 2019 roku klapki KUBOTA dominowały w social media. Kultowe obuwie wróciły do łask i dzięki mediom społecznościowych. W połowie 2018 roku uruchomiono sklep internetowy marki, a w ciągu ostatnich miesięcy intensywnie prowadzono działania wspierające sprzedaż w sieci. Na Facebooku marki pojawiały się kolorowe grafiki, które przykuwały uwagę i prezentowały stylizacje z wykorzystanie klapek. Użytkownicy równie chętnie dzielili się swoimi stylizacjami z udziałem kultowego obuwia oznaczając je hashtagami.

źródło: facebook.com/pg/kubota.store

źródło: facebook.com/pg/kubota.store

źródło: facebook.com/pg/kubota.store

źródło: facebook.com/pg/kubota.store

Anna Ledwoń, Creative Owner More Bananas

Za wielki come back w dobrym stylu, i dobry styl zdecydowanie do podkreślenia. Kiedyś wyznacznik obciachu, w tym momencie wyznacznik pewnego rodzaju trendów, a na pewno produktu pożądany. Za sukces nie odpowiadały tylko Social Media, a dobra strategia, działania e-commercowe czy współpraca z influencerami, ale zdecydowanie to SM były kopalnią insightów (marka skoncentrowała się na social listening), jak i pokazała siłę społeczności. Przykładem jest grupa Loża Kuboty. Klapki stały się również hitem Instagrama: https://www.instagram.com/explore/tags/klapkikubota/ 

Kubota to nie klapki, to styl życia:

McDonald’s “Fajnie się składa”


W maju 2019 McDonald’s zaprezentował teledysk stworzony przez Dawida Kwiatkowskiego. Co ciekawe, aby go obejrzeć w całości konieczne było połączenie ze sobą kilku smartfonów. Materiał wideo można było obejrzeć po skorzystaniu z Messengera i zaproszeniu do wspólnego oglądania znajomych. Odtwarzanie„najbardziej ekipowowego klipu ever” rozpoczynało się jednak dopiero po położeniu obok siebie kilku smartfonów. Kolejne urządzenia pozwalały na obejrzenie dalszych efektów, a osoby, które obejrzały film na sześciu telefonach, mogły zobaczyć pełne wideo i otrzymać od sieci dodatkowe zniżki (2 x 2 for U za 8 zł).

Projekt kampanii przygotowała dla McDonald’s agencja DDB.

Monika Patykowska, Social Media Manager w Golden Submarine

McDonald’s i „2 for U Fajnie się składa” to aktywacja, która spełnia wszystkie wymogi wzorcowej kampanii w social mediach: jest dobrze dopasowana do grupy docelowej, angażuje, wykorzystuje mobile, powstała we współpracy z influencerem, a na koniec jeszcze realnie zwiększa szansę na zakup produktu, dzięki wygenerowanemu kuponowi rabatowemu. Idea aktywacji opartej na stworzonym we współpracy z McDonald’s teledysku Dawida Kwiatkowskiego jest esencją sensu istnienia mediów społecznościowych – po prostu łączy ludzi. A im więcej się ich zebrało, tym większa szansa na zdobycie 2 x 2 for U w naprawdę kuszącej cenie. Zbiorowa zabawa do której można było dołączyć przez aplikację Messenger, zdobyła serca młodych konsumentów i to nie tylko fanów muzyki Dawida. Za rozmach, pomysł i ustanowienie kolejnej granicy wykorzystania tego komunikatora – ogromne brawa.

ALDI “Kaj Ty Mi Sznupiesz?”

W sierpniu ubiegłego roku marka ALDI zadebiutowała w social media. Para buch, Facebook w ruch – takim hasłem ALDI przywitał swoich facebookowych fanów. Marka postawiła na niestandardowe formy promocji z wykorzystaniem chwytliwych i żartobliwych haseł, które dopasowano do poszczególnych regionów Polski. Od początku zakładano bowiem, że profil ALDI na Facebooku pokaże klientom markę, która oprócz istotnych informacji o sieci, dostarczy także nietuzinkowej rozrywki swoim odbiorcom. 

Kampanię marki w social mediach przygotowały agencje Scholz&Friends Warszawa i The Digitals.

źródło: portalspozywczy.pl

Katarzyna Wolska, Copy&Social Media Supervisor w Cape Morris

Katarzyna Wolska

Od zawsze urzekają mnie kampanie, które mają w sobie sporą dawkę naturalności, nienachalności, a przy tym i poczucia humoru. To dlatego w sierpniu, kiedy sieć sklepów ALDI pojawiła się w social mediach, podbiła moje serce. Wszystko to za sprawą kreacji, będących elementem kampanii launchowej. Co sprawia, że zasługują na uwagę? Przede wszystkim ich lokalny charakter. Każda z grafik została przygotowana z myślą o konkretnym regionie i nie tylko z wykorzystaniem charakterystycznych produktów, ale również – z użyciem regionalnych dialektów. Wszystko to po to, by skutecznie geolokalizować reklamy i zyskać tym samym nowych odbiorców. Kampanii tej z pewnością nie zaszkodziła odrobina poczucia humoru, wpleciona w każdą z egzekucji. ;)

Karolina Kornacka, Head of Content & Social Media w KAMIKAZE

Karolina Kornacka

Mocne wejście marki Aldi do social mediów. Zabawna kampania zachęcająca do polubienia profilu na Facebooku towarzyszyła rozpoczęciu komunikacji na platformie. Teoretycznie kampania nie była niczym odkrywczym, ale dobrze wpisała się w specyfikę medium. Zdecydowanym atutem kampanii była swoista personalizacja komunikatu. Targetowanie na dane miasta z hasłem nawiązującym do specyfiki miejsca była strzałem w dziesiątkę. Personalizacja jest wciąż obowiązującym trendem, konsumenci chętnie oglądają reklamy dobrane specjalnie do nich. Warto korzystać z możliwości, które daje sam Facebook i odpowiednio różnicować i targetować reklamy. W Łodzi jeżdżę z migawką, a nie z biletem miesięcznym, bardzo to sobie chwalę i zdecydowanie chętnie przyjmuję reklamy, które nawiązują do regionalizmów.

x-kom na TikToku

Na uwagę wśród tegorocznych kampanii zasługują również działania X-komu na TikToku. Prowadzący komunikację sklepu internetowego w sieci w lipcu zdecydowali się na rozpoczęcie działań w aplikacji wideo. Działania te prowadzone są nie tyle w celu sprzedażowym, co po to, aby zbudować relacje z przyszłymi klientami, którzy znajdują się właśnie na TikToku. Bohatetarami krótkich filmów są pracownicy firmy. Pokazują oni dystans firmy do siebie i podążanie za trendami.

To nie pierwszy przypadek, gdy X-kom decyduje się na oryginalną formę komunikacji. W 2018 roku głośno było o reklamach sklepu internetowego na Pornhubie. Czym w 2020 roku zaskoczą nam specjaliści zajmujący się wizerunkiem tej marki?

@xkomplCo robisz, gdy nikogo nie ma w domu? 🤔 #xkom #runforit #nolife #gaming♬ sprint – goalsounds

źródło: tiktok.com/@xkompl

Anna Ledwoń, Creative Owner More Bananas

Za odwagę w działaniach i sięganie po nowe środki przekazu. Tutaj zdecydowanie na plus można zaliczyć ich działania na Tik Toku i wychowywanie sobie grupy docelowej na przyszłość. Pojawili się tam jako jedyni z pierwszych. Kreatywność w działaniu na stronie Facebookowej i sięganie po może nie odkrywcze, ale ciekawe i przyciągające uwagę posty, które świetnie wpisują się w potrzeby i zainteresowania grupy docelowej. Tworzenie RTMów, które rzeczywiście są RTMami i bawią jak chociażby inspirowany Pocztą Polską: https://www.facebook.com/xkompl/videos/665556080543889

Westwing i kampanie tematyczne

Warto wspomnieć także o działaniach Westwing w social media i ich kampanie tematyczne. Instagram marki jest kopalnia inspiracji, a połączenie ze sklepem pozwala na szybki zakup produktów, które będą pasowały do naszego wnętrza. Co ciekawe, w publikacjach pojawiają się także koty i psy, czyli domowe pupile, które są dla wielu z nas honorowymi mieszkańcami naszych czterech kątów.

źródlło: instagram.com/westwingpl

źródlło: instagram.com/westwingpl

źródlło: instagram.com/westwingpl

źródlło: instagram.com/westwingpl

Aleksandra Łęcka-Maniak, Social Media Manager 180heartbeats+JUNG v MATT

Warto wspomnieć też o marce Westwing, która postawiła w 2019 na personalizowaną komunikację premium i rozwój sprzedaży na Instagramie. Do tego, świetne wykorzystanie nowych formatów w postaci sklepu, znaczników produktów w feedzie oraz IG Stories. Marka powadzi regularne kampanie tematyczne, które kolejnym roku warto obserwować pod kątem rozwijania sprzedaży za pośrednictwem social media.

Zabierz głos, bo go stracisz

We wrześniu wystartowała kampania społeczna Fundacji Batorego “Zabierz głos, bo go stracisz”. Jej celem była mobilizacja Polek i Polaków do pójścia na wybory w imię wartości, które są dla nich ważne. Miała ona charakter profrekwencyjny i była ponadpartyjna. Opowiadała się za demokracją, której podstawą jest głos obywateli. Ten głos tracimy, nie idąc na wybory. W spocie kampanii różne osoby zabierają głos i wypowiadają się ponad sporami politycznymi. Odwołują się do swoich własnych przekonań, do tego, na czym im naprawdę zależy. Każdy z nich ma swój powód, aby iść na wybory. W sieci pojawiło się także mnóstwo zdjęć z charakterystyczną czerwoną ramką.

Kampanię wsparli m.in. Dawid Podsiadło, Julia Wieniawa, Anita Sokołowska, Zofia Zborowska-Wrona, Max Cegielski, Mateusz Damięcki, Krzysztof Zalewski, Rafał Masny, Areta Szpura, czy profesor Adam Strzembosz i Wanda Stawska. Głosu do spotu użyczył Andrzej Seweryn.

Kampanię organizowała Fundacja im. Stefana Batorego. Strategię opracował Grzegorz Markowski z CPC Brand Consultants. Za koncepcję kreatywną i realizację odpowiadała agencja Directors, zaś za produkcję Flota Filmowa.

źródło: facebook.com/zabierzglosbogostracisz

Karolina Kornacka, Head of Content & Social Media w agencji KAMIKAZE

Kampania w prosty i skuteczny sposób zachęcała do pójścia na wybory. Popularne twarze wykorzystane w kampanii trafiały do różnych grup docelowych. Content publikowany był na platformach społecznościowych. Zarówno gwiazdy, które były ambasadorami kampanii, jak i użytkownicy Instagrama umieszczali na swoich profilach zdjęcia z charakterystyczną czerwoną ramką. Pod dedykowanym akcji hashtagiem ludzie pokazywali swoje zdjęcia z chwili oddawania głosu. Prosta akcja z udziałem popularnych osób, które zostały właściwie dobrane do konkretnych grup docelowych była skuteczna (co pokazała frekwencja wyborcza) i miała pozytywny odbiór. Kolejny raz okazało się, że mniej znaczy więcej i nie trzeba wymyślać skomplikowanych mechanizmów, żeby zaangażować społeczność i zaistnieć w social media.

Showroom “Mamy tyle wspólnego”

W październiku 2019 roku wystartowała nowa kampania Showroom, której celem było ukazanie różnych wzorców kobiecości, bez ich wartościowania. Mark odwołuje się do tęsknoty za wspólnotą kobiecą, a hasła pokazują, jak wiele Polki łączy. W ramach tego udostępniono m.in. podcast “Dziewczyny z sąsiedztwa”, który współtworzy Joanna Okuniewska, najpopularniejsza polska twórczyni podcastów. Celem słuchowisk jest pokazanie, że każda kobieta jest ciekawa, a warto więc być ciekawym siebie nawzajem. Nieważne, czy w dużym, czy małym mieście, czy w korpo, czy w kuchni, czy w dresie, czy w sukience – kobiety mają ze sobą tyle wspólnego.

Idea kampanii to efekt pracy zespołu kreatywnego Showroomu.

Zofia Stachoń, Community Manager Abanana Advertising

Zofia Stachoń

W kampanii Showroomu biorą udział zwykłe kobiety – młodsze, starsze, zarówno te noszące rozmiary z początku, jak i z końca tabeli. To też typowy zabieg tego typu akcji – wiadomo, co działoby się, gdyby do spotu zaproszono tylko młode, szczupłe i piękne dziewczęta. Wracając jednak do sedna – na skutek raportów dotyczących kobiet w Polsce, Showroom postanowił stworzyć platformę wzajemnych inspiracji i wsparcia, która działa ponad wszelkimi podziałami. Ruszył także podcast „Dziewczyny z sąsiedztwa” aktywnie promowany na facebookowym profilu Showroomu z 450 tys. polubień, dzięki czemu jest już 7. na liście podcastów na Spotify. To działania od zwykłych kobiet dla zwykłych kobiet, a ubrania to jedna z integralnych części kampanii, która zgrabnie wpasowuje się w jej misję. Showroom oparł działania na znanym schemacie, jednak w ich efekcie rzeczywiście widać przyświecającą projektowi ideę, co czyni tę kampanię udaną na płaszczyznach i duchowo–społecznej, i biznesowej, i marketingowej.

Samsung “Na Twoich zasadach”

W październiku 2019 roku raper Sokół został ambasadorem Samsunga, a dokładniej najnowszego smartfona marki – Galaxy Note 10. Motywem przewodnim kampanii było hasło „Na Twoich zasadach”. Akcja miała inspirować konsumentów do nie poddawania się ramom otaczającego ich świata i działania według własnych reguł. Pomóc w tym miały materiały wideo, w ramach których Sokół, który jest nie tylko muzyką, ale i biznesmanem, zaprezentował odmienne podejście do tego, czym jest praca i jak może wyglądać, gdy ma się do tego odpowiednie narzędzia. Kampania odbiła się szerokim echem w branży marketingowej, a prezentowane sytuacje były z pewnością bliskie niejednemu pracownikowi agencji.

Za komunikację odpowiadały agencje VML&YR, d*fusion communication oraz dom mediowy Starcom.

Monika Patykowska, Social Media Manger w GoldenSubmarine

Trafne insighty na których opiera się scenariusz, sprawiają, że fabuła spotów puszcza oko nie tylko do ludzi z branży kreatywnej (kto z nas nie był na spotkaniu, które mogło być tylko mailem…), ale jest też zrozumiała dla szerszej widowni. Sam wybór Sokoła na bohatera spotów również wydaje się być strzałem w dziesiątkę – raper jest już postacią kultową nie tylko na scenie muzycznej, wszak jego płyt słuchają zarówno 40-latkowie, jak i licealiści, ale także w branży odzieżowej. Oprócz wysokiej jakości realizacji i charyzmy ambasadora za sukcesem spotów stoją także słowa, czyli coś na czym Sokół zbudował swój artystyczny sukces. Językowa narracja kampanii to majstersztyk – zabawa korpomową i żonglowanie powiedzonkami wprost z briefingu, który mógłby się odbyć w niejednej agencji. Efektem są dziesiątki tysięcy polubień i setki udostępnień. Z przyjemnością obejrzałabym kolejny sezon przygód Sokoła z produktami Samsung, bo to już nie jest zwykła reklama, to rozrywka na naprawdę wysokim poziomie.

Krzysztof Gonciarz i Bartek Przybyszewski – “RIGCZ”

Kto z Was nie natknął się w ostatnim czasie na tzw. lenny face w sieci? Motyw ten mocno kojarzy się z Krzysztofem Gonciarzem i był wykorzystywany w promocji książki “Rozum i Godność Człowieka”, którą jest spisem rozmów dziennikarza Bartosza Przybyszewskiego z Gonciarzem. Wspomniana “twarz” znajduje się na minimalistycznej okładce książki. Na 340 stronach Krzysztof Gonciarz opowiada m.in. o  życiu w Tokio i Warszawie, influencer marketingu, radzeniu sobie z popularnością czy wymyślaniu własnej kariery na bieżąco. Pozycja nie jest dostępna w księgarniach ani w formie ebooka ani audiobooka, a więc fani twórcy internetowego mogą zamówić ją jedynie poprzez landing page, do którego w komunikatach kierował influencer.

źródło: facebook.com/pg/kgonciarz

źródło: facebook.com/pg/kgonciarz

źródło: facebook.com/pg/kgonciarz

Michała Kaliściak, Social Media Manager 180heartbeats + JUNG v MATT

Michał Kaliściak

Na koniec roku pojawiła się solidna, rodzima kampania digitalowa. Oczywiście persona i zasięgi autora o wiele zmniejszają próg wejścia, ale tym razem nie skończyło się na selfie influencera z produktem. Gonciarz, jako obecny w internetach nie od wczoraj, przejął tzw. “Lenny face”, widoczny na okładce​. Warto nadmienić, że preorder ruszył zaledwie 15 listopada, a do tej pory udało się także rozszerzyć kampanię o działania offline. Oprócz serii angażujących postów w swoich kanałach, które potwierdzają zawłaszczenie ikony, jeszcze w grudniu można było obserwować imponującą instalację na wieżowcu w centrum Warszawy. Na własne oczy, lub online, dzięki mocy Krzysztofa i jego fanów. Robi się trademark? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 

Nie możemy doczekać się, czym w 2020 roku zaskoczą nas marki. A jaka jest Wasza ulubiona kampania social media z 2019 roku?

Monika Kuchta-Nykiel

Monika Kuchta-Nykiel

Redaktor prowadząca

Zobacz wszystkie artykuły autora

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail