X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

Tyle ruchu generują smartfony

Tyle ruchu generują smartfonyfot. © Aurielaki - bank zdjęć Fotolia.com

reklama


Raport bazuje na badaniach przeprowadzonych między kwietniem a czerwcem 2014 roku i skupia się na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony, tablety i telefony komórkowe (szczegółowe definicje urządzeń można znaleźć w raporcie).

Kraje zachodnie a Azja

W porównaniu do Azji, w krajach zachodnich wykorzystanie tabletów jest prawie 3 razy większe, a użycie telefonów komórkowych nieco rzadsze. W Azji prawie 90% ruchu mobilnego wytwarzane jest przez smartfony, w krajach zachodnich to ok. 65%.

Najczęściej wybieranymi urządzeniami w krajach zachodnich są produkty Apple, na najniższych pozycjach znalazły się towary od takich marek jak: Pantech, Asus, czy LG. W Azji, użytkownicy najchętniej wybierają markę Samsung, najrzadziej Motorolę, a także Microsoft oraz Tesco.

produkty

Źródło: Raport Mobile Overview 2014

Jeśli chodzi o najchętniej wykorzystywane przeglądarki internetowe używane na smartfonach – na zachodzie 45% użytkowników surfuje po sieci przy pomocy Android Webkit, 38% korzysta z Safari, a 9% Chrome Mobile. W Azji przeglądarki Android używa 63% respondentów, na drugim miejscu – 22% – znalazła się przeglądarka Chrome Mobile, z Safari korzysta 11% użytkowników. Na tabletach w krajach zachodnich na pierwszym miejscu Safari 73%, w Azji 29% – tu króluje Android Webkit z 61% udziałem. Na trzecim miejscu Chrome Mobile – 3% na zachodzie, 9% w Azji.

Polecamy również:
fot. © Lars Zahner - bank zdjęć Fotolia.com
Aplikacje do rozpoznawania muzyki. Sprawdź, jak Cię mogą zadziwić…

USA

W Stanach Zjednoczonych liczba użytkowników telefonów komórkowych to zaledwie 1%, największy ruch mobilny wytwarzają smartfony –82%, z kolei 16%. Zarówno w przypadku tabletów jak i smartfonów największą popularnością cieszy się marka Apple, na drugim miejscu jednak ze znacząco mniejszą liczbą użytkowników znajduje się koncern Samsung.

usa

Źródło: Raport Mobile Overview 2014

W raporcie można znaleźć również szczegółową analizę niemieckiego rynku mobilnego. Cały raport dostępny jest TUTAJ.

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Polecamy raport

Raport redakcji SOCIALPRESS

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail