X

Zapisz się na darmowy newsletter SOCIALPRESS

Dlaczego warto się zapisać
Nasz newsletter subskrybuje już 15 000 osób!

10 najlepiej zarabiających youtuberów w 2018 roku. Na czele rankingu 7-latek

Forbes opublikował Top 10 najlepiej zarabiających youtuberów. Co ciekawe, na pierwszym miejscu znalazł się 7-letni twórca.

10 najlepiej zarabiających youtuberów w 2018 roku. Na czele rankingu 7-latekźródło: shutterstock.com

reklama


Współprace z markami, firmami technologicznymi oraz tworzenie produktów własnych stają się dla gwiazd internetu coraz ważniejszym źródłem przychodu. Magazyn Forbes opublikował zestawienie najlepiej zarabiających w 2018 roku youtuberów na świecie. W oparciu o dane z Captiv8, SocialBlade, Pollstar oraz wywiady z osobami z branży, oszacowano zarobki w okresie 1 czerwca 2017 roku do 1 czerwca 2018 roku. Jak prezentuje się lista topowych twórców internetowych i czym dokładniej zajmują się ci najlepiej zarabiający?

Top 10

Dziesiąte miejsce w rankingu należy do Logana Paula, 23-latka, który po opublikowaniu w styczniu tego roku wideo z Lasu Samobójców znacznie stracił w oczach internautów i musiał zmierzyć się z falą krytyki. Przeprosił jednak swoich widzów i wygląda na to, że lojalni fani pozostali przy twórcy, bowiem jego zarobki oszacowano na 14,5 miliona dolarów.

Tuż za nim plasuje się PewDiePie, czyli Felix Kjellberg – szwedzki komentator gier komputerowych i najpopularniejszy youtuber na świecie. Obecnie jego kanał obserwuje blisko 75 milionów użytkowników. O tym, jak wielu fanów ma jego działalność w sieci świadczy m.in. ostania akcja, w ramach której haker zdalnie przechwycił ponad 50 tysięcy drukarek podłączonych do internetu i za pomocą nich wydrukować wiadomość z zaproszeniem do subksrypcji kanału twórcy. Nic więc dziwnego, że zarobki youtubera we wskazanym okresie oszacowano na 15,5 miliona dolarów.

Youtuberzy gamingowi

Miejsca ósme, siódme oraz szóste zajmują youtuberzy gamingowi – Jacksepticeye, Vanoss Gaming oraz Markiplier, którym udało się zarobić kolejno 16, 17 oraz 17,5 miliona dolarów. W połowie zestawienia znajduje się Jeffree Star, barwna postać oraz makijażysta, który stworzył własną kolekcję kosmetyków. Jego zarobki oszacowano na 18 milionów dolarów. Czwarte miejsce zajmuje Daniel Middleton znany jako DanDTM specjalizujący się w grze w Minecrafta, który zarobił 18,5 miliona dolarów.

7-latek na czele rankingu

Trzecie miejsce w Top 10 przypada pięcioosobowej grupie komików sportowych Dude Perfectktórym udało się zarobić 20 milionów dolarów. Drugie miejsce należy zaś do Jake’a Paula, młodszy brat Logana Paula, który plasował się na dziesiątym miejscu. Jego rapowe piosenki zgromadziły ponad 3,5 miliarda wyświetleń i zarobił on 21,5 miliona dolarów.

Największym zaskoczeniem może być jednak to, kto plasuje się na pierwszym miejscu. Jest to Ryan ToysReviewChłopczyk robiący przeglądy zabawek i ich recenzje kocha samochody, pociągi, klocki Lego, superbohaterów i zabawki Disneya. W ciągu wspomnianych 12 miesięcy, mimo swojego młodego wieku, zarobił aż 22 miliony dolarów.

Źródło: Forbes

Zapraszamy do wypełnienia ankiety

Reklama

Newsletter

Bądź na bieżąco!
Zapisz się na bezpłatny newsletter.

free newsletter templates powered by FreshMail